Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Інформатика
Урок № 3
учителя: Горбачова І.О.
Клас: 3
Тема уроку: Способи подання повідомлень
(текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).
Тема шкільного курсу: Інформатика
Урок № 3
учителя: Горбачова І.О.
Клас: 3
Тема уроку: Способи подання повідомлень
(текстовий, графічний, звуковий, відео, умовні жести та сигнали, комбіновані).
Цілі уроку:
Навчальні – організувати діяльність учнів по активізації отриманих знань у 2 класі. Ознайомити з новими способами подання повідомлень.
|
Розвивальні – формувати вміння самостійно працювати з текстом підручника; розвивати образне мислення, увагу, вміння виділяти головне.
|
Виховні – виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність, працелюбність, інтерес до вивчення інформатики, сприяти розумінню того, що інформатика потрібна людям для практичних потреб.
|
Обладнання уроку: інтерактивна дошка,підручник, презентація.
Тип уроку: комбінованийКомпетенції учнів на уроці:
Тип уроку: комбінованийКомпетенції учнів на уроці:
Основні поняття
|
Основні знання
|
Основні вміння
|
Способи подання повідомлень
|
називає способи подання повідомлень;
має уявлення про носії повідомлень, дані;
|
Учень розрізняє способи подання повідомлень,
наводить приклади повідомлень, поданих різними способами;
|
Хід уроку
Етап уроку
|
Час
|
Завдання етапу
|
Зміст
|
Методи і прийоми
|
ФОНД*
|
Діяльністьучителя
|
Діяльність
учня |
Організація початку уроку
|
1 хв.
|
Мобілізувати дітей до праці, активізувати їх увагу, створити робочу атмосферу на уроці
|
Віршик
|
Словесний
|
Ф
|
Привітання. Перевірка підготовленості учнів до уроку, виявлення відсутніх.
|
Вітання з учителем, відповіді на запитання
|
Актуалізація опорних знань
|
4
|
Повторення матеріалу про інформаційні процеси
|
Учитель викликає учнів і пропонує різними способами привітати один одного
|
Проблемна ситуація. Гра з елементами діалогу
|
П
|
Ставить завдання і контролює його виконання.
Постановка проблеми.
|
Учні виконують завдання в ігровій формі.
Розв’язання проблемної ситуації
|
Мотивація навчання
|
5
|
Сформування учнями теми уроку
|
Бесіда
|
Проблемно-пошуковий
|
Ф
|
Учитель пропонує учням відповісти на запитання, за допомогою яких учні виводять тему уроку.
|
Учні розмірковують над запитаннями вчителя і висловлюють свої думки. Сприймають пояснення вчителя.
|
Вивчення нового матеріалу
|
6
|
Викладення матеріалу
|
Набуття нових знань та умінь.
|
Проблемно-пошуковий
|
Ф
|
Бесіда
|
Сприймання матеріалу, який викладає вчитель.
|
Застосування набутих знань
|
3
|
Ознайомлення з матеріалом підручника §3
|
Робота з підручником
|
Завдання з логічним навантаженням
|
Ф
|
Вчитель пропонує виконати завдання на с.19. Корегує відповіді.
|
Самостійний пошук відповідей на питання с.19
|
Фізкультхвилинка
|
2
|
Попередити втому дітей. Зняти втому м’язів .
|
Виконання фізкультхвилинки та вправ для м’язів.
|
Словесно.
|
Ф
|
Організація фізкультхвилинки. Організація виконання вправ для м’язів.
|
Виконання вправ фізхвилинки та вправ для м’язів.
|
Формування вмінь та навичок
|
15
|
Робота з програмою «Цифертрон»
|
Тренування слухової, зорової пам’яті та моторики
|
Робота за комп’ютером
|
І
|
Вчитель представляє програму, контролює правильність виконання та безпеку, надає допомогу учням за необхідністю
|
Знайомляться з програмою і виконують її.
|
Релаксація для очей
|
1
|
Попередити втому дітей. Зняти втому м’язів очей .
|
Виконання вправ для м’язів очей.
|
Словесно.
|
Ф
|
Організація виконання вправ для м’язів очей.
|
Виконання вправ для м’язів очей.
|
Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.
|
2
|
Підведення підсумків уроку. Аналіз діяльності на уроці.
|
Фронтальне опитування.
|
Фронтальне опитування.
|
Ф
|
Організація фронтального опитування.
|
Аналіз діяльності на уроці.
|
Інформація про домашнє завдання
|
1
|
Ознайомлення з домашнім завданням
|
Завдання для кмітливих с.19
|
Словесно і письмово
|
Ф
|
Вчитель представляє завдання
|
Виконати завдання за бажанням
|
*ФОнд - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Література:
Література:
Для вчителя
|
Для учнів
|
Земляк І.В. Методичні рекомендації щодо викладання інформатики в 3-му класі: за програмою “Сходинки до інформатики”. – Кам’янець-Подільський, 2009. – 114 с.
|
Підручник Г.В. Ломаковська, Г.О. Проценко, Й.Я. Ривкінд, Ф.М. Рівкінд
|
Комментариев нет:
Отправить комментарий